A Polimer kompozit hajók tervezése és építése tantárgy célkitűzése, hogy bemutassa a kompozit anyagok használatát az egyik legelső és mindmáig egyik legnagyobb felhasználási területen, a sporthajók tervezésében és gyártásában. Konkrét példákon, esettanulmányokon keresztül a hallgatók megismerik az elméleti tudásanyag gyakorlati hasznosulását. A tantárgy előadója Dr. Mezey Zoltán, aki korábban a Gépészmérnöki Karon végezte tanulmányait, majd később egy társával megalapította a Flaar kft.-t. A saját tervezésű és építésű hajóikkal az utóbbi években számos hazai és nemzetközi díjat nyertek, hajóik pedig vitorlásversenyeken is kiváló eredményeket érnek el.

Ne feledjék: a kötelezően választható tárgyakkal megszerzett kreditpontok is elszámolhatók a szabadon választható tárgyak kreditpontjainak terhére!

További részletek